Jablonský medvídek 2008

10. června 2008 v 20:19 | rozklepávač kolen a roznašeč paniky...tedy já |  stalo sa... možná =o)))
Nějak mě to psaní začalo po dloooouhé přestávce bavit a navíc mám teď mraky času, takže jsem se opět rozhodla se vámi podělit o zážitky, a že jich teda bylo.
Znáte to, pořád nuda a pak toho najednou během jednoho víkendu navalí, že si musíte (ač neradi) vybrat. Přesně tak to bylo teď. Kryl 14. ročník Jablonského medvídka, 1. Jam rock a mezinárodní hudební festival v Letohradě (hlavně Nabucco v sobotu). Podle mě to byl dost podraz (co se týká Jam rocku), medvídek je totiž každej rok ve stejnou dobu...první červnový víkend a tohle byla čára přes rozpočet, chyběli lidi na organizaci, ochotníci k soutěžím pro děti a koneckonců i ty lidi, který by šli rádi na oba festivaly, ale vybrali si ten komerční. Mě osobně to dost štvalo, byla jsem totiž mezi tou menšinou, která by ráda oboje, ale když prosákly informace, že by měl být letošní Medvídek ten poslení (tahle kachna se naštěstí následně vyvrátila), bylo rozhodnuto. Samozřejmě jsem si vyslechla řadu posměchu ohledně výběru, ale zkrátka, kdo nezažil, nepochopí. Noční "sejšn" jsem si nechtěla nechat ujít, stejně tak i koncert Marienu a v sobotu Epy de Mye a vůbec celou tu atmosféru. Marien hráli v pátek, výborně jako obvykle, balzám pro uši, zábava, krásný melodie...co víc si přát. Oficianí program končili Ag flek, což bylo taky krááááááásný, zvlášť když nakonce zahráli Carpe diem. Pokračovalo se až do raních hodin u ohně. Asi bych měla dodat, že my jsme tam tak dlouho nevydržely, z celovečerního sezení na lavičce totiž neuvěřitelně bolely záda, měla jsem pocit, že se už nikdy nepohnu. Zvedly jsme se někdy po 3. a pádily se trochu vyspat. Ráno jsme měly být u koupaliště proklatě brzy. Slbíly jsem totiž Markét, že budem dělat princezny, aby měly děti zábavu. Nutno dodat, že my se teda rozhodně nebavily. Nejdřív jsme tak trochu zaspaly a pak se snažily se na dětičky usmívat a pořád dokola sbírat ty tenisáky. Navíc mezitím v koupališti probíhal souboj netradičních plavidel (pod taktovkou Epy de Mye) a my o to přišly.
Je tu ještě jedna věc, na kterou jsem zapomněla, hodil by se snad i nadpis "Jak jsem se zas vrátila" popřípadě "Jak se mi zas klepaly kolena"....aaaano správně, zase jsem hrála (nebo spíš zpívala) s yo-yo efectem. Zůza se zeptala a já souhlasila, měly to být jen moje milovaný Ovečky, srdcová záležitost. Nakonec to "odneslo" ještě Břímě, něco málo v Sám ví líp, ale kolena se mi nejvíc rozklepaly u Say hallelujah od Tracy Chapman, jojo i na tuhle došlo. Aaaaa dopadlo to celkem dobře. Ovečky myslim v pohodě, Břímě..no první sloka dobrý, druhá už horší, jakmile mi totiž Zůza začala prozpěvovat druhý hlas, v koncovkách jsem to pletla. Marsyase jsem se bála, při zvukovce jsme se totiž moc neslyšeli, takže to muselo znít hrozně, ale na koncertě to bylo lepší. No a nakonec ta Tracy...ufff Zůza to uvedla a mě bylo jasný, že jestli tam je někdo, kdo umí anglicky dobře, tak se mi pěkně vysměje (podle květinky mám totiž angličtinu strašně ráda a jsem v ní strašně dobrá, holka bláhová), nezapomněla taky říct, jak se mi vždycky klepou kolena, čímž to opět odstartovala. Měla jsem pocit, že musim do minuty umřít!!!...nicméně se to celkem povedlo, lidi to zřejmě bavilo a já, světe div se, jsem to bez úhony přežila. Pana zvukaře jsme si ale asi nikdo neoblíbili!!!
Po nás hrály Kapky, Zůza musela na svatbu (neeeee nevdávala se, na to má ještě čas, ale zpívala, vydělávala penízky), tak jsme se rozutekly. Já jsem se ale v 8 vrátila, spolu s Ivou jsme se těšily na koncert Epy de Mye. Já věděla proč, Iva možná spíš ze zvědavosti, nebo že by zapracovala Zůza?? Každopádně byli úúúúúžasný. Balzám pro uši, zábava, krásný texty i melodie, jako u Marien. Mezitím se už v zákulisí měla připravovat Bokomara, ale zrada, pánové se někde zdrželi...jak se následně ukázalo (lépe řečeno, jak jsem si později vydedukovala a nikdo mě o opaku nepřesvědčí) koukali se v hospodě na fotbal i panem namyšleným, věčně opilým s hvěznými manýry - Vlastou Redlem. Když už Bokomara začala hrát, hooodně mě zklamali, texty byly tak prostoduchý a hloupý, že jsem chvílema přemýšlela, že to prostě zabalim, ale chtěla jsem počkat na toho Redla. Nakonec jsme to s Ivou vzdaly po pár jeho písničkách, rozhodně neuchvátil, spíš tak jako Bokomara hodně zklamal!!! Dokonce jsme v něm našly i jednoho jiného kytaristu, ale o tom radši až jindy.
Celý Medvídek se vlastně vydařil. I když všem známé hvězdy nezazářily, Marien a Epy de Mye byli zážitkem na dlouho dopředu a já se už pěkně těším na příští ročník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zůza Zůza | 13. června 2008 v 13:07 | Reagovat

;o)

2 Martii Martii | 15. června 2008 v 17:56 | Reagovat

no to je fakt super komentář:D

3 Zůza Zůza | 17. června 2008 v 22:28 | Reagovat

a tak co na to mám říct?? =oD

4 Ada Ada | 18. června 2008 v 10:29 | Reagovat

no vidíš tyo, ani nevim, že nějakej medvídek existuje.. a dokonce 14. ročník.. ts ts.. tak sem zase moudřejší :)

5 Zůza Zůza | 19. června 2008 v 16:56 | Reagovat

no vidis.. priste muzes jet s nama =oD

6 Martii Martii | 20. června 2008 v 9:04 | Reagovat

tak ten byl dobrej:-D

7 veru veru | 5. července 2008 v 10:14 | Reagovat

marti jak se vede, co prazky? kam se vlastne chystas, ses nekde na brigadce nebo nekam frcis?

8 Suku Suku | Web | 18. července 2008 v 6:01 | Reagovat

ja souhlasim, ze medvidek byl prima, a rozhodne by jste zase pristi rok nemeli chybet! A jeste jednou moc diky za ty princezny, hrozne to pomohlo..

9 Jindřich Jindřich | E-mail | Web | 25. června 2012 v 16:46 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama